"Ўзбекистон ипотекани қайта молиялаштириш компанияси" Акциядорлик Жамияти акциядорлари диққатига
Жамият Кузатув кенгаши Сизга акциядорларнинг навбатдан ташқари Умумий йиғилиши 2020 йил 25 декабр жума куни соат 15:00 да, Microsoft Teams даъстури орқали видеоконференция ўтказилишини маълум қилади (Microsoft Teams дастурига ҳавола акциядорларга қўшимча хабардор қилинади).
Йиғилиш кун тартиби
1.Компания янги тахрирдаги Уставини тасдиқлаш
2.Компания янги ташкилий тузилмасини тасдиқлаш
3.Кузатув кенгашига янги мустақил аъзосини тасдиқлаш
4.Компанияни 2020 йил молиявий ҳолатини ташқи аудит текширувидан ўтказиш учун Осиё тараққиёт банки талабларига жавоб берадиган аудит компаниясини танлаш ва энг юқори бюджет миқдорини белгилаш.
5.Компания кузатув кенгашининг мустақил аъзоларига ўз вазифаларини бажариб келган давр учун ойилик ҳақ миқдорини тўлаб берилишини белгилаш.
*Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилиши тўғрисида хабарнома бериш учун Компания акциядорларнинг реестрини тузиш санаси 2020 йил 30 ноябр
*Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилишни ўтказиш учун Компания акциядорларнинг реестрини тузиш санаси 2020 йил 21 декабр
*Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилишга тайёргарлик кўриш учун акциядорларга тақдим этиладиган маълумотлар (материаллар) билан қуйидаги манзилда танишиш мумкин - “Ўзбекистон ипотекани қайта молиялаштириш компанияси” АЖ офиси, Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани, Амир Темур шоҳ кўчаси 107Б, Ҳалқаро бизнес маркази А блокининг, 14- қавати, мурожаат учун телефон: 78-148-30-00.
Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилишда иштирок этиш учун, шахсни тасдиқловчи ҳужжат нусхасини ёки ваколатли вакилингизга берилган ишончнома асл нусхасини почта орқали ва электрон шакилда Jahongir.Makhmudov@uzmrc.uz электрон манзилига 2020 йил 24 декабрга қадар юборишингиз сўралади.

To the Shareholders of the joint-stock company "Uzbekistan Mortgage Refinancing Company"
We inform you that the extraordinary general meeting of shareholders of JSC “Company for the refinancing of the mortgage of Uzbekistan” will be held on Friday, December 25, 2020 at 15:00 hours in the form of a video conference using the Microsoft Teams program. (Link to Microsoft Teams will be further notified to shareholders)
Agenda
1. Approval of the new version of the Articles of Association of the Company.
2. Approval of the new organizational structure of the company.
3. Approval of a new independent member of the Supervisory Board.
4. Determination of an audit organization that meets the requirements of the Asian Development Bank for conducting an external audit of the company's financial statements for 2020 and approving the maximum amount of payment for its services.
5. On the determination of the amount of salary payments to independent members of the Supervisory Board of the company for the period of performance of their duties.
• Date of compilation of the register of shareholders of the Company for notification of an extraordinary general meeting of shareholders on November 30, 2020.
• Date of compilation of the register of shareholders of the Company for holding an extraordinary general meeting of shareholders on December 21, 2020.
• The materials provided to shareholders in preparation for the extraordinary general meeting of shareholders can be found at: Office of JSC "Company for refinancing the mortgage of Uzbekistan", Tashkent, Yunusabad district, Amir Temur avenue 107B, International Business Center, block A, 14th floor, tel ... 78-148-30-00.
To participate in the extraordinary general meeting of shareholders, please send a copy of the identity document or the original power of attorney to your authorized representative by mail and to the email address Jahongir.Makhmudov@uzmrc.uz by December 24, 2020.