"Ўзбекистон ипотекани қайта молиялаштириш компанияси" Акциядорлик Жамияти акциядорлари диққатига
Жамият Кузатув кенгаши Сизга акциядорларнинг навбатдан ташқари Умумий йиғилиши 2020 йил 25 декабр жума куни соат 15:00 да, Microsoft Teams даъстури орқали видеоконференция ўтказилишини маълум қилади (Microsoft Teams дастурига ҳавола акциядорларга қўшимча хабардор қилинади).
Йиғилиш кун тартиби
1.Компания янги тахрирдаги Уставини тасдиқлаш
2.Компания янги ташкилий тузилмасини тасдиқлаш
3.Кузатув кенгашига янги мустақил аъзосини тасдиқлаш
4.Компанияни 2020 йил молиявий ҳолатини ташқи аудит текширувидан ўтказиш учун Осиё тараққиёт банки талабларига жавоб берадиган аудит компаниясини танлаш ва энг юқори бюджет миқдорини белгилаш.
5.Компания кузатув кенгашининг мустақил аъзоларига ўз вазифаларини бажариб келган давр учун ойилик ҳақ миқдорини тўлаб берилишини белгилаш.
*Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилиши тўғрисида хабарнома бериш учун Компания акциядорларнинг реестрини тузиш санаси 2020 йил 30 ноябр
*Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилишни ўтказиш учун Компания акциядорларнинг реестрини тузиш санаси 2020 йил 21 декабр
*Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилишга тайёргарлик кўриш учун акциядорларга тақдим этиладиган маълумотлар (материаллар) билан қуйидаги манзилда танишиш мумкин - “Ўзбекистон ипотекани қайта молиялаштириш компанияси” АЖ офиси, Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани, Амир Темур шоҳ кўчаси 107Б, Ҳалқаро бизнес маркази А блокининг, 14- қавати, мурожаат учун телефон: 78-148-30-00.
Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилишда иштирок этиш учун, шахсни тасдиқловчи ҳужжат нусхасини ёки ваколатли вакилингизга берилган ишончнома асл нусхасини почта орқали ва электрон шакилда Jahongir.Makhmudov@uzmrc.uz электрон манзилига 2020 йил 24 декабрга қадар юборишингиз сўралади.

Сообщаем вам, что внеочередное общее собрание акционеров АО «Компания по рефинансированию ипотеки Узбекистана» состоится в пятницу 25 декабря 2020 года в 15:00 часов в виде видеоконференция по программе Microsoft Teams. (Ссылка на Microsoft Teams будет дополнительно уведомлена акционерам)
Повестка дня
1. Утверждение Устава Общества в новой редакции.
2. Утверждение новой организационной структуры компании.
3. Утверждение нового независимого члена Наблюдательного совета.
4. Определение аудиторской организации, соответствующего требованиям Азиатского Банка Развития, для проведения внешнего аудита финансовой отчетности компании за 2020 год и утверждение предельного размера оплаты её услуг.
5. Об определении размера выплаты заработной платы независимым членам Наблюдательного совета общества за период исполнения своих обязанностей.
*Дата составления реестра акционеров Общества для сообщения о проведении внеочередного общего собрания акционеров 30 ноября 2020 г.
*Дата составления реестра акционеров Общества для проведения внеочередного общего собрания акционеров 21 декабря 2020 г.
*Материалами предоставляемую акционерам при подготовке к внеочередному общему собранию акционеров, можно ознакомится по адресу: Офис АО «Компания по рефинансированию ипотеки Узбекистана», г. Ташкент, Юнусабадский район, проспект Амира Темура 107Б, Международный Бизнес Центр, блок А, 14 этаж, тел. 78-148-30-00.
Для участия на внеочередном общем собрании акционеров, просим отправить копию документа удостоверяющего личность, или оригинал доверенности своему уполномоченному представителю по почте и на электронный адрес Jahongir.Makhmudov@uzmrc.uz до 24 декабря 2020г.